Jak se chránit před nákazou COVID-19 v autě?

Jak se chránit před nákazou COVID-19 v autě?

Zhoršení epidemiologické situace vyžaduje přijetí dalších opatření na ochranu před viry, od nošení roušek až po karanténu a izolaci. A jak chránit ty, kteří řídí každý den auto?

Řízení osobního automobilu během pandemie COVID–19 je na první pohled dobrý způsob, jak minimalizovat riziko nákazy ve srovnání s používáním veřejné dopravy. Dokonce i vláda, nyní podporuje jízdu v osobních automobilech místo užívání veřejné městské dopravy. Jak se během epidemie COVID-19 co nejvíce chránit? Níže uvádíme několik praktických tipů!

Celková dezinfekce

Podle WHO je virus COVID-19 snadno přenášen fyzickým kontaktem s objekty, kterých se dotknete. Hlavním dezinfekčním přípravkem všech  řidičů by měli být jakékoliv dostupné prostředky pro dezinfekci, od gelů a roztoků obsahujících alkohol až po antibakteriální ubrousky.

Nutná je častá dezinfekce rukou a ovládacích prvků v autě, kterých se pravidelně a často dotýkáme: volant, řadící páka či parkovací brzda, kliky od dveří, tlačítka pro ovládání oken, klimatizace a obrazovku. Pro spolucestující by měli platit stejné požadavky. V případě, že využíváte sdílení aut nebo jiných dopravních prostředků, měly by pro Vás tyto opatření platit vícenásobně.

Větrání

Je důležitá neustálá ventilace vzduchu uvnitř vozidla, která zabraňuje hromadění bakterií.

Zařízení na čištění interiéru

Je zajímavé, že v prodeji se objevilo mnoho automobilových pomůcek pro dezinfekci interiéru. Patří sem různí čističe vzduchu, UV zářiče a dokonce i speciální dezinfekční zařízení stříkající formaldehydový roztok s antimikrobiálními účinky.

“NE!” hotovosti

Lékaři varují, že papírové bankovky putující z ruky do ruky jsou téměř nejnebezpečnějším nositelem infekcí. Při vypuknutí pandemie by jste měli zapomenout na platby v hotovosti a platit pouze bezkontaktním způsobem. To platí nejen pro nakupování v běžných obchodech, ale také pro platby za pohonné hmoty na čerpacích stanicích, parkování, mytí aut, nákupy autodílů atd. Při doručení zásilek je dnes také možnost využít bezkontaktní doručení, nepodceňujte opatrnost a chraňte své zdraví.

Čím více lidí se o tom dozví, tím rychleji přečkáme tuto pandemii a budeme se moci vrátit zpět k naším životům.

Auto můžete nechat dezinfikovat i za pomocí odborníků na getfix.cz

Pro registrované uživatelé tuto službu nabízí zdarma – servis „Mobilní služby Getfix“.