Finská sauna

Finská sauna a její výhody

Kde by jste se cítili odpočatě a spokojeně? Jak je možné využít volný den a přitom také utužit své zdraví? Jednoduchým řešením je finská sauna, která je oblíbená čím dál víc. Moderní finská sauna má všechny výhody, díky kterým se můžeme cítit dokonale a pohodlně. Finové využívají výhody sauny již více než dva tisíce let, takže se velmi podílejí na finské tradici.

Co lze od finské sauny očekávat

Finská sauna je místo, kde si můžeme chvíli odpočinout a zapomenout na starosti. Finská tradice vyžaduje, aby se v sauně chovalo klidně a vážně, aby nedošlo k hlasitým rozhovorům. Díky této atmosféře se sauna stává místem, kde můžete odpočívat a relaxovat.

Hlavní charakteristickou vlastností finské sauny je vysoká teplota 90 – 120 stupňů a nízká vlhkost – 5 až 10%. Obecně má suchý vzduch minimální tepelnou kapacitu a tepelnou vodivost, což odpovídajícím způsobem zvyšuje teplotu na 120 stupňů. Díky příznivému poměru vlhkosti vzduchu a teploty je finská sauna užitečnější. Právě vysoká teplota ve finské  sauně způsobuje expanzi krevních cév a způsobuje silné pocení, čímž z těla vyplavuje škodlivé látky.  Naopak nízká teplota dává pocit osvěžení a ochlazení těla. Sauna pomáhá udržovat tělo ve skvělé kondici.

Blahodárné účinky finské sauny

Jistě je všem známa skutečnost, že finská sauna má blahodárné účinky na naše tělo. Je také velmi oblíbeným místem sportovců, protože uvolňuje svalstvo. Sauna má také pozitivní vliv na náš metabolismus, pravidelnou návštěvou sauny posilujeme náš imunitní systém a tím je tělo odolnější proti virovým onemocněním. Je také vhodná pro alergiky a astmatiky, můžeme dosáhnout hladší  vypnutější pokožky.
Finská sauna je rovněž skvělé místo pro odpočinek, načerpání síly nejen pro tělo, ale i duši a mysl. Její skvělé účinky můžeme také zaznamenat jako rekonvalescenci poúrazových a pooperačních stavů. I proto je finská sauna součástí sportovních center. Očista našeho těla od škodlivých toxinů nám tak v mnohém pomůže a můžeme také pravidelnou návštěvou sauny přispět i menšímu úbytku na váze.

Finská sauna  je možná i na míru

Mnozí z nás jistě uvažovali na tím, že by bylo velmi příjemné mít takovou saunu i doma. Není to vůbec žádný problém pro profesionální a odbornou firmu. Stačí si najít jen vhodný prostor pro realizaci. Finská sauna na míru může být umístěna například ve sklepních prostorách našeho domu, kde lze udělat opravdu originální saunu v atypickém tvaru. Využijeme tak doslova každičký centimetr a můžeme tak do sauny pozvat i přátele. Odborná firma, nebo lépe řečeno pracovníci takové firmy  nám přijdou místo zaměřit, posléze nám navrhnou možné řešení, které je vždy individuální. Naše požadavky a přání jsou rozdílné a tak se vždy musejí shodovat s návrhem odborníků. Realizace sauny je sice výborná věc, ale vzhledem k našim laickým a neodborným znalostem bychom mohli například sunu špatně nainstalovat nebo zakoupíme nevhodný materiál či saunová kamna. Vždy je proto lepší se poradit právě s profesionály. Zapomenout také nesmíme na ochlazovací místnost nebo bazén.

A co saunové moduly?

Multifunkční finské sauny vyrobené z ekologických materiálů přitahují pozornost lidí, kteří se starají o své zdraví. Tento typ parní místnosti vypadá doslova jako dřevěná skříň, která je často vybavena dalším vybavením, jako jsou  police pro relaxaci, osvětlení a některé moduly mají dokonce i sprchu.

 

Finská sauna
Finská sauna
Finská sauna
Finská sauna